مراحل پاک کردن آرایش

داشتن صورتی زیبا و جذاب از تمایلات و خواسته های هر انسانی است که خانم ها برای رسیدن به این خواسته از آرایش می کنند. اما حتی اگر آرایش هم جزئی از روتین زندگی شما نمی باشد خواندن مقاله مراحل پاک کردن آرایش را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا انسان ها در طول روز با انواع آلودگی های آب و هوا در ارتباط هستند و می توانند با اجرا کردن مراحل پاک کردن آرایش خود از مشکلاتی که ممکن است در آینده به آن دچار شوند جلوگیری کنند.

همه ما می دانیم که برای داشتن صورتی زیبا، باید به پوست خود اهمیت بدهیم و انواع مراقبت های پوستی را برای پوست خود انجام دهیم. پاک سازی آرایش به صورت روزانه، اولین و ضروری ترین کاری است که باید انجام دهیم. اما گاهی ممکن است احساس کنیم هرچقدر هم تلاش می کنیم تا آرایش خود را پاک کنیم یا پوست خود اسکراب می کنیم باز هم تمام آلودگی پوست از بین نمی رود و مقداری از آرایش روی پوست ما باقی می ماند.

سوال اساسی که برای اکثر ما پیش می آید این است که برای از بین بردن کامل آلودگی ها از پوست خود چه باید بکنیم. در این مقاله ما به ۵ مرحله پاک کردن آرایش پرداخته ایم تا بتوانید صورت خود را از آرایش کاملا پاک نمائید.

پاک کردن آرایش چشم

اگر از ریمل یا خط چشم استفاده کرده ایم بهتر است از پاک کننده دو فاز آرایش چشم این لی استفاده کنیم. این پاک کننده ها که مخصوص پاک کردن آرایش چشم هستند در عین حال که بسیار ملایم هستند به خاطر فرمولاسیونی که دارند بسیار سریع و بدون نیاز به وارد کردن فشار زیاد ریمل و خط چشم را پاک می کنند. کافی است چند ثانیه پد آغشته به پاک کننده چشم را روی چشم نگه دارید تا مواد آرایشی را در خود حل کنند.

پاک کردن پوست

پس از پاک کردن چشم ها نوبت به پاک کردن آرایش صورت می رسد. در این مرحله می توانیم از میسلارواتر یا پاک کننده پوست چرب و یا پاک کننده پوست صورت مخصوص پوست های معمولی تا خشک سینره استفاده کرد که برای پاک کردن ابتدایی آرایش کاربرد دارد. مقداری از پاک کننده موردنظر را روی پد یا پنبه (ترجیحا پد) می ریزیم و آرایش صورت و چشم ها را به آهستگی پاک می کنیم تا جایی که وقتی به صورت خود نگاه می کنیم اثری از مواد آرایشی روی پوست خود نبینیم.

شستن پوست

تمامی صورت را به وسیله ژل شستشوی صورت مناسب و بسته به نوع پوست خود تمیز می کنیم و صورت را به صورت دورانی با نوک انگشتان ماساژ می دهیم. بعد از حدود ۱ دقیقه که ماساژ دادیم خوب با آب میشوییم تا تمامی آرایش از پوست صورت و چشم ها پاک شود. برای آب کشی در این مرحله بهتر است از آب ولرم استفاده کنید.

انتخاب یک پاک کننده صورت مناسب با پوست موضوعی است که در مقاله پاک کننده آرایش صورت به توضیح مفصل آن پرداخته ایم.

پس از این مرحله اگر با یک پنبه یا دستمال روی پوست صورت خود بکشیم نباید اثری از مواد آرایشی ببینیم و اگر آثار مواد آرایشی دیده شد نشان می دهد که به خوبی این مرحله را اجرا نکرده ایم و باید دوباره آن را اجرا کنیم.

تونر

استفاده از تونر نیز یکی از واجبات است که به شما این اطمینان را می دهد که آرایش به صورت کامل از روی پوست پاک شده است. برای انجام این کار کمی از تونر را روی پد ریخته و روی پوست صورت می کشیم. در این مرحله به هیچ وجه نباید روی پد شاهد آثاری از مواد آرایشی باشیم. با استفاده از تونر علاوه بر اطمینان حاصل کردن از تمیز بودن پوست و درست انجام شدن مراحل پاکسازی پوست، به پوست کمک می شود تا بتواند مواد تقویتی از جمله کرم شب، آبرسان ها و … بهتر جذب نماید. هم چنین پوست برای بازسازی آماده می گردد.

استفاده از مواد تقویتی

پوست ما همواره در معرض کم آب شدن قرار دارد و استفاده از مواد آرایشی این موضوع را تشدید می کند. هم چنین برای جلوگیری از تیرگی، چروک و به طور کلی مشکلات پوستی بایستی به طور مرتب از مواد تقویتی استفاده کرد و بهترین زمان برای استفاده ازمواد تقویتی، زمانی است که پوست را پاکسازی کرده اید و بستر مناسب برای استفاده از این مواد تقویتی را ایجاد کرده ایم. بنابراین پس از پاکسازی به ترتیب مراحل زیر را نیز انجام می دهیم :

استفاده از مرطوب کننده مخصوص پوست : (حتی اگر پوست چرب هم باشد برای جلوگیری از خشکی و … بایستی از مرطوب کننده مخصوص پوست های چرب استفاده نمود)

استفاده از کرم شب : فرمولاسیون کرم های شب به گونه ای است که انواع مواد تقویتی را درون خود دارند. (این مواد تقویتی از چروک، تیرگی و … جلوگیری می کنند)

استفاده از کرم دور چشم : چشم ها حساس ترین بخش صورت هستند و بایستی بعد از پاک کردن آرایش چشم حتما از کرم مخصوص دور چشم استفاده شود.

مرطوب کننده لب : لب ها دارای پوست حساسی هستند که ممکن است خشک شوند و به حدی از خشکی برسند که ترک بردارند به همین دلیل برای جلوگیری از خشک شدن لب ها بعد از پاک کردن آرایش از نرم کننده مخصوص لب استفاده می کنیم.

در ادامه به نکات تکمیلی در مورد مراحل پاک کردن آرایش اشاره کرده ایم که دانستن و اجرا کردن آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم. رعایت این نکات ممکن است در سبک زندگی روزمره شما نیز تغییراتی را ایجاد کند اما در نهایت نتیجه بسیار مطلوبی برای پوست شما خواهد داشت.

 

پاک کردن آرایش

 

۷ نکته مفید در مورد مراحل پاک کردن آرایش

برای پاک کردن آرایش وقت بگذارید

برای پاک کردن آرایش خود وقت بگذارید و به جای این که اسکراب را انتخاب کنید بهتر است با کمی زمان بیشتر بهترین نتیجه را بگیرید. آرایش پاک کن خود را روی صورت بگذارید و چند ثانیه صبر کنید تا مواد آرایشی را در خود حل کند و نیازی به کشیدن روی پوست و اسکراب کردن نیست. مخصوصاً در مورد پوست اطراف چشم دقت کنید که هرچه با ملایمت رفتار کنید و زمان بیشتری برای پاکسازی آرایش صرف کنید هم نتیجه بهتری خواهید دید و هم از آسیب به پوست خود جلوگیری کرده اید. با اختصاص زمان بیشتری برای پاک کردن آرایش روزانه خود، صبح روز بعد که از خواب بیدار می شوید اثری از لکه های آرایشی روی صورت خود به خصوص در اطراف چشم هایتان مشاهده نمی کنید و این حسی بسیار لذت بخش در شما به وجود می آورد.

از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش استفاده نکنید

شاید دستمال مرطوب گزینه مناسبی برای پاک کردن آرایش به نظر بیاید، اما متاسفانه باید بگوییم این تصوری بسیار اشتباه است و استفاده از دستمال مرطوب تنها می تواند گام اولیه برای پاک کردن آرایش باشد و اگر بخواهیم به همین مورد اکتفا کنیم و بعد از پاک کردن آرایش با دستمال مرطوب، پوست را به وسیله آبرسان و … مرطوب کرده و به رختخواب برویم ممکن است صبح روز بعد با چند جوش روی پوست خود مواجه شویم. پس بهتر است به دستمال مرطوب تنها در مواقع اضطراری به عنوان یک مرحله از مراحل پاک کردن آرایش نگاه کنیم.

از پاک کننده آرایش صورت استفاده کنید

نکته بسیار مهمی که خانم ها توجه کمی به آن دارند این است که برای شستن صورت بایستی حتما از پاک کننده آرایش صورت استفاده شود. همه ما ممکن است پس از شستن صورت با استفاده از شوینده هایی که مخصوص پاک کردن آرایش نیستند بعد خشک کردن صورت با صحنه افتادن رد کرم پودر و یا سایر مواد آرایشی روی حوله یا دستمال مواجه شویم. این اتفاق نشانه ای است که به ما می گوید شوینده ای که استفاده کرده ایم برای پاک کردن آرایش مناسب نیست.

برای پاک کردن آرایش شوینده های مختلفی از جمله میسلارواتر، ژل شستشوی صورت، فوم و … وجود دارد که می توانیم با توجه به نوع پوست خود یکی از آن را انتخاب و مورد استفاده قرار دهیم.

حتما لبه های پلک خود را تمیز کنید

برای پاک کردن آرایش بایستی حساسیت خاصی به خرج داد زیرا در نواحی مثل گوشه های پلک ممکن است مقداری از مواد آرایشی باقی بماند و حتی با چندین بار شستن هم از بین نرود (مخصوصا در صورت استفاده از مواد آرایشی ضدآب).

سوالی که در این جا مطرح است این است که برای پاک کردن گوشه های پلک بهترین روش چیست؟

بهترین روش برای پاک کردن چشم ها به خصوص گوشه های پلک این است که زمان بیشتری برای پاک کردن آن ها اختصاص دهیم و هرگز سعی در کشیدن مژه ها برای پاک کردن ریمل از روی مژه ها نداشته باشیم. برای راحت تر پاک کردن چشم ها از آرایش می توان از پنبه ای آغشته به روغن زیتون استفاده کرد و کمی فرصت دهیم تا مواد آرایشی به خوبی حل شود. یا می توانیم همین کار را با استفاده از پاک کننده آرایش چشم انجام دهیم.

نکته طلایی که در مورد پاک کردن آرایش چشم وجود دارد این است که به وسیله هر شوینده ای که می خواهیم چشم های خود را تمیز کنیم بهتر است اجازه دهیم مدت زمانی روی چشم ها باقی بماند تا بتواند آرایش را در خود حل کند تا موقع شستن چشم ها با آب نیاز به فشار کمتری به چشم ها باشد.

از موهای خود غافل نشوید

وقتی صحبت از پاک کردن آرایش می شود ذهن همه ما به خصوص خانم های ایرانی به آرایش صورت معطوف می شود و کمتر به فکر آرایش موها هستیم. اما اگر جزء افرادی هستیم که به سلامت و زیبایی موهای خود نیز اهمیت می دهیم بهتر است از رسیدگی و تمیز کردن آن ها نیز غافل نشویم. از طرفی به احتمال زیاد مواد آرایشی از جمله کرم پودر نیز ممکن است در تماس با جلوی موها باشند که انتظار می رود با تمیز کردن موها از ریزش و به خطر افتادن موها نیز جلوگیری شود.

نکته دیگری که در مورد موهای خود بایستی رعایت کنید این است که به هنگام پاک کردن آرایش صورت خود کمی وقت بگذارید و موها را به طور کامل به عقب ببندید یا می توانید از هدبندهایی که مخصوص این کار است استفاده نمایید.

به جای پنبه از پدهای آرایشی استفاده کنید

همانطور که گفته شد بهتر است پیش از شستشوی آرایش با آب از یک پاک کننده آرایش استفاده کنیم. برای استفاده از آن ها دو راه پیش رو داریم: استفاده از پنبه و استفاده از پد آرایشی

پدهای آرایشی به دلیل تراکم بسیار بالا و عدم تجزیه گزینه بهتری برای پاک کردن آرایش به حساب می آیند و پنبه ممکن است الیاف هایی را روی پلک یا سایر قسمت های صورت باقی بگذارد که موجب تحریک پوست می شوند.

هر نوع پوستی دارید مرطوب کننده را فراموش نکنید

بعد از این که پوست خود را کامل از آرایش پاک کردید بهتر از مرطوب کننده استفاده کنید. حتی اگر پوست خشکی ندارید نیز باید از مرطوب کننده استفاده کنید. هم چنین حتما از کرم دور چشم و مرطوب کننده لب نیز استفاده کنید.

کازین (متخصص پوست) می گوید: پاک کردن آرایش می تواند باعث خشک شدن ناحیه چشم شود که حساس ترین بخش پوست صورت شماست به همین دلیل باید آن را نرم و مرطوب نگه دارید.

امیدواریم از مطالعه مطلب مراحل پاک کردن آرایش استفاده لازم را برده باشید و بتوانید در حفظ و مراقبت پوست خود از آن بهره ببرید.

 

 

منبع محتوا:  سینره

مهمانان عزیز ایونت اسکار خوش آمدید

سالن گیتی رز به مناسبت سال نو آفرهای ویژه ای برای شما درنظر گرفته است،
لطفا فرم زیر را پر کنید