1. از دوستانتان بپرسید . اگر مدل موی دوست یا همکاری را مورد ستایش قرار می دهید حتما از او نام و نشانی آرایشگاه و آرایشگرش را بپرسید . چیزی بهتر از پیشنهادات دوستان و همکاران نیست ؛ خصوصا زمانی این پیشنهادات ثمره خوبی خواهد داشت که جنس و مدل موی شما به موی ذوست و یا همکار پیشنهاد دهنده نزدیک باشد .
  2. سالن های زیبایی اطراف را بررسی کنید . البته که مکان جغرافیایی اهمیت زیادی ندارد و همه چی منوط به تجربه و دقت آرایشگر شماست اما چه بهتر که ، سالنی انتخاب کنید با موقعیت مکانی خوب نسبت به محل زندگی یا محل کارتان . در حالی که از معابر می‌گذرید آرایشگاه ها را شناسایی کنید ، به آن ها سری بزنید ، ببینید چقدر مشتری مدارند ، نحوه خوش آمد گوییشان چگونه است ؟ آیا با مشتریان دیگر به درستی رفتار می‌کنند ؟ همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا بررسی نظرات دیگر افراد به بانک های اطلاعاتی برگزاری مراسم مثل وب سایت ما (وبسایت عقدونه) سری بزنید و لیست سالن ها زیبایی و آرایشگاه های مردانه را مشاهده کنید و از نظرات دیگران پیرامون هر کدام باخبر شوید .
  3. با آن ها تماس بگیرید . به آرایشگاه هایی که از ظاهر و نحوه برخوردشان خوشتان آمده زنگ بزنید . توجه داشته باشید که آرایشگاه های حرفه‌ای به نحوه صحبت تلفنی اهمیت خاصی می‌دهند . شما را هیچوقت دستپاچه نمی‌کنند و به شما حتما وقت قبلی برای مشاوره رایگان می دهند . از آن ها بخواهید که با توجه به جنس و مدل موهایتان آرایشگر مناسب شما را معرفی کند و به شما وقت مشاوره دهد .
  4. وقت مشاوره بگیرید . در صورت امکان وقت مشاوره بگیرید و راجع به ایده های خود در مورد موهایتان با او صحبت کنید و به پیشنهادات او خوب گوش دهید . حتما از او بخواهید که متناسب با جنس و حالت فعلی موی شما به شما پیشنهادات خاص بدهد . حتی اگر خود ایده‌های خوبی دارید یک آرایشگر خوب باید قابلیت انتخاب بهترین مدلی که متناسب با چهره و میزان گردی صورت شما باشد را داشته باشد .
  5. از کم شروع کنید . حتی اگر به آرایشگاهی اعتماد کامل پیدا کردید ابتدا با یک کار کوچک روی ناخن ها یا موهایتان شروع کنید . با یک شامپو و سشوار ساده شما می‌توانید اطلاعات زیادی راجع به سالن کسب کنید . در حالیکه خود در بین مشتریان هستید و کیفیت خدمات را چک می‌کنید می توانید با آرایشگرها و دیگر مشتریان صحبت کنید و ارزیابی بهتری از سالن مد نظر داشته باشید . چگونه با شما رفتار شد ؟ آیا این تجربه برای شما لذت بخش بود ؟ آیا حاضرید باز هم به همان سالن بروید ؟
  6. از روی قیمت ها نتیجه گیری نکنید . این درست است شما باید بدانید که آیا توانایی پرداخت هزینه های آرایشگاهی که مد نظرتان هست را دارید یا نه !؟! اما در مورد سالنی که همواره با دادن پیشنهادات تخفیف طولانی مدت به دنبال نگه داشتن مشتریان است قدری تأمل کنید . گرچه این موضوع در آرایشگاه‌ های نوپا امری عادی است اما آرایشگاه های شناخته شده و خوب بدون انجام اینگونه تبلیغات در تمام ماه ها مشتری های خود را با ارائه خدمات با کیفیت نگه می‌دارند .
  7. نکته بین باشید . استایلی که می خواهید داشته باشید را ملاک قرار دهید و ایده های خود را با نمونه کارهای سالن مد نظرتان مقایسه کنید . به دکور و نظافت سالن اهمیت دهید . به لباس آرایشگرها و نحوه ی برخورد مدیر سالن دقت کنید . آدرس سایت آن آرایشگاه را بگیرید و سایت آن را مطالعه نمایید ، وب سایت از ابزارهای مهم کسب اعتماد می‌باشد و معتبر بودن سایت نشان دهنده معتبر بودن آرایشگاه است . همچنین می توانید از برشورها و کاتالوگ های سالن ، اطلاعات مد نظرتان را کسب نمایید و یا با مراجعه به سایت های اختصاصی تشریفات و بانک اطلاعات برگزاری مراسمات مثل وب سایت عقدونه از رزومه و مشخصات مجموعه مد نظرتان آگاهی پیدا کرده و نظرات کاربران این وب سایت ها را در مورد مجموعه مورد نظرتان جویا شوید .
  8. از تعویض نترسید . ممکن است از بین سالن های زیبایی زیادی آرایشگاهی را برگزینید و پس از استفاده کوتاه مدت از خدمات آن رضایت کامل شما کسب نشود . نگران نباشید ؛ وقت آن رسیده است که سالن خود را عوض کنید . بعضی وقت ها شما ایده های جدیدی دارید اما هر بار آرایشگر شما همان ایده های قبلی را به شما پیشنهاد می‌کند . پس از امتحان کردن سالن های متفاوت واهمه نداشته باشید . مجدد تحقیق مختصری بکنید و سالن جدیدی را انتخاب کنید .
  9. وفادار باشید . اگر استایل خاصی مد نظرتان است و فکر می‌کنید باید به یکی از آرایشگاه های خاص شهرتان و یا شهرهای بزرگ بروید و  آن ها برایتان معجزه می‌کنند سخت در اشتباه هستید . قطعا مدلی که به شما بیاید مدلی است که با جنس مو و مدل صورت و از همه مهم تر با شخصیت شما متناسب باشد . آرایشگری که شما را برای اولین بار می بیند ، هر چقدر هم که حرفه‌ای باشد ، شناخت دقیقی از شخصیت شما ندارد . پس اگر مشکلی با آرایشگر قبلی خود ندارید به او وفادار باشید و کسی را ترجیح دهید که شما را به خوبی می‌شناسد .
  10. نقش خود را به خوبی ایفا کنید . یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن اینکه هر سالن زیبایی یا آرایشگاهی را که انتخاب می‌کنید ، کمک کنید تا آرایشگرتان بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد و او را ناعادلانه مورد قضاوت قرار ندهید . اگر دیر سر قرار خود حاضر شوید و برای رفتن هم عجله داشته باشید مسلما نتیجه خوبی نخواهید گرفت . برای آرایشگر خود عکسی از مدلی که می‌خواهید را ببرید و با او خیلی شفاف راجع به چیزی که می‌خواهید صحبت کنید . اما قدری هم واقع بین باشید . محدودیت های موهای خود را بدانید . آرایشگر معجزه گر نیست . آرایشگر خوب می‌تواند ظاهر شما را به بهترین شکلی که تا به حال بوده تبدیل کند اما نمی‌تواند از شما یک مدل بسازد . پس توقعاتی معقول داشته باشید .

مهمانان عزیز ایونت اسکار خوش آمدید

سالن گیتی رز به مناسبت سال نو آفرهای ویژه ای برای شما درنظر گرفته است،
لطفا فرم زیر را پر کنید